Η μοναδικη αξιοπιστη και ακρως ενημερωμενη σελιδα σχετικα με την διατηρηση των ερπετων και των αμφιβιων στην αιχμαλωσια.

ΦόρουμΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

sanzinia madagascariensis(mandarin phase)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
emerald

Αριθμός μηνυμάτων : 70
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2010
Τόπος : Αθηνα/Γλυφαδα

ΔημοσίευσηΘέμα: sanzinia madagascariensis(mandarin phase)   Δευ Απρ 12, 2010 9:01 am

μια πολυ καλη φιλη απο αυστρια δινει και τα τελευταια 7 φιδια απο τη γεννα(18) που ειχε τον αυγουστο σε τιμη 250 το ενα πλεον!!!
εχω ηδη αγορασει 2 το δεκεμβρη συν αλλα 2 που εχουν ερθει μαζι τους και ειναι σε χερια ιδιωτων!
προκειται για σπανιο αρκετα φιδι πλεον πολυ δυσκολο σε αναπαραγωγες αλλα η χρονια ενασχοληση μου με το συγκεκριμενο ειδος με βρισκει με αρκετα στο ερπεταριο μου αυτη τη στιγμη.
η προσφορα οπως και η τιμη ειναι πολυ κατω σε οτι εχω πληρωσει για ιδιο φιδι τα προηγουμενα χρονια οπως και η γεννα αυτη ειναι απο τις καλυτερες αφου τα 2 φιδια που διαθετω απο αυτη εχουν φοβερη αναπτυξη και ειναι απο τα πιο ησυχα σε handling.
σε ενα περιπου μηνα θα παω ιταλια για καποιες δουλειες οποτε μεχρι τοτε μπορει καποιος να αποφασισει αν θελει κι εγω του το φερνω στη τιμη που αναφερεται πιο πανω.

μπορειτε να δειτε τις φωτο στη παρακατω παραθεση...προκειται για τις 7 πρωτες φωτο.

http://www.oe5bfo.com/coppermine/thumbnails.php?album=34

συνοδευονται απο το επισημο χαρτι CITES του αυστριακου υπουργειου οπως και με τις φωτο σφραγισμενες πανω στο ιδιο χαρτι.
εχουν μεινει 3.4 και για μενα ειναι σιγουρο οτι σε λιγα χρονια ενα τετοιο φιδι θα ειναι πολυ πιο σπανιο σε οποια συλλογη και σε ελαχιστα χερια πλεον.

παρακαλω μονο σοβαρες προτασεις σε αυτη την αγγελια και μονο επειτα απο συννενοηση μαζι μου γιατι το ταξιδι ειναι πολυ πιεσμενο απο θεμα αγωνιστικο και δεν υπαρχει χρονος για εξτρα διαδρομες εκει.
το μειλ οπως και το τηλεφωνο μου ειναι ανοικτα για οποια ερωτηση.

Cool Cool Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KINGSNAKE 12

Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: sanzinia madagascariensis(mandarin phase)   Δευ Απρ 19, 2010 11:30 am

παρα πολυ καλη τιμη!!!!!!! για καποιον που ενδιαφερεται για αυτο το ειδος ειναι πραγματικα μια μεγαλη ευκαιρια! (Να ρωτησω κατι!...μηπως εχει και αλλες γεννες απο καποια αλλα ειδη φιδιον εκτος τα sanzinia?....θα μου πεις.... αν ειχε θα εβαζα!και εδω ειναι η αγγελια για τα sanzinia αλλα λεω μηπως!)
emerald

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: sanzinia madagascariensis(mandarin phase)   Τετ Απρ 21, 2010 7:14 pm

εκτρεφει κατι γκεκο ακομα αλλα δεν πουλαει ακομα τιποτα και φυσικα δεν εχουμε συζητησει κατι.
μαλιστα εστειλε νεο μηνυμα πωλησης και των prooven breeders στα 2500 ευρω αλλα φυσικα δε θα ειναι ευκολο αυτο να τα δωσει.
τοσα χρονια απο αυτα που εχω δει οσοι εχουνε βγαλει γεννα παντα μετα απο καποια χρονια δινουν το ζευγαρι που εχει αποδωσει κατα 90%.
δεν ειμαι αυτου του υφους και φυσικα δε δινω τοσα λεφτα για μεγαλα ζωα ακομα κι αν ηταν τα μισα.
παντως η αγγελια για τα μικρα ισχυει ακομη αφου θα ειμαι εκει κοντα σε περιπου ενα μηνα και μπορω να φερω ανετα.

Smile Smile Smile
KINGSNAKE 12

Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: sanzinia madagascariensis(mandarin phase)   Πεμ Απρ 22, 2010 12:18 am

ok! ευχαριστω βασιλη αυτο ηθελα.
emerald

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: sanzinia madagascariensis(mandarin phase)   Τρι Απρ 27, 2010 8:04 pm

οι μερες περνανε και σχεδον βρισκομαστε στο οριο,οποτε οποιος πραγματικα ενδιαφερεται για τετοια σπανια φιδια δεν εχει παρα να αποτανθει σε μενα οπου και αναλαμβανω ολη την ευθυνη μεταφορας χωρις κανενα προσωπικο κερδος.
μετα απο 20 μερες θα ειναι ηδη πολυ αργα για οποια αγορα αφου μεχρι σεπτεβρη δε θα ασχοληθω με ταξιδια.

Cool Cool Cool
taksidiotis

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: sanzinia madagascariensis(mandarin phase)   Δευ Ιουν 28, 2010 5:31 am

υπαρχουν ακομα φιδια?καποια φωτο?
emerald

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: sanzinia madagascariensis(mandarin phase)   Δευ Ιουν 28, 2010 9:26 am

taksidiotis έγραψε:
υπαρχουν ακομα φιδια?καποια φωτο?

υπαρχουν αλλα πλεον δεν ξαναφευγω για καλοκαιρι εξω οποτε ειναι θεμα δικης σου συνεννοησης αν θα κανεις κατι.
η διευθυνση οπως και οποια τηλεφωνα μονο σε e-mail.
επισης καλο θα ητανε αν ενδιαφερεσαι να σε γνωρισω απο κοντα!!!

Cool Cool Cool

sanzinia madagascariensis(mandarin phase)
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
THIS IS HERPETORAMA! :: ΜΙΚΡΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ :: ΠΩΛΗΣΗ-
Μετάβαση σε: